KTW. Dyktando. Taniec. Plac zabaw.

Pierwszy budynek KTW otwarty. Biurowiec stanął nieopodal Spodka, w nieznacznej odległości także od Międzynarodowego Centrum Kongresowego i NOSPR-u. Imponuje wysokością, ale wśród mieszkańców budzi kontrowersje. W planach jest powstanie także drugiego budynku. Nasza reporterka, Paulina Kurek, zapytała między innymi architektów projektu, co zrobić, żeby biuro wyglądało dobrze w centrum miasta.


 

W gmachu ATH w Bielsku-Białej, w ramach XIX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, odbyło się V Beskidzkie Dyktando o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii. Dyktando pisała i z uczestnikami rozmawiała Elżbieta Pąkcińska-Sikora.


 

Prawie 700 dzieci wzięło dziś udział w częstochowskich obchodach Ogólnopolskiego Dnia Tańca. Połączono go z przypadającym na dziś Dniem Rodziny, dlatego razem z dziećmi na Placu Biegańskiego tańczyli także ich najbliżsi. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.


 

Mieszkańcy katowickiego osiedla Witosa nie chcą likwidacji placu zabaw przy ulicy Barlickiego. Jakiś czas temu spółdzielnia mieszkaniowa "Załęska Hałda" wywiesiła informację na klatkach schodowych, że planuje likwidację obiektu na przełomie maja i czerwca. Czy decyzję podjęto bez konsultacji z mieszkańcami, czy może doszło do nieporozumienia, sprawdzała reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl