Koniec akcji ratunkowej w Zofiówce. Uniwersytet w Częstochowie. Szkoła tańca w Bytomiu. Zbierali nakrętki.

Po 11 dniach zakończyła się akcja ratunkowa na terenie kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Mimo ogromnych chęci, heroicznej pracy ratowników oraz wielu prób, nie udało się na czas dotrzeć do zasypanych górników. W katastrofie zginęło 5 osób. Ciało ostatniego z górników udało się wyciągnąć dziś w nocy. Na dzisiejszej konferencji prasowej, zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podziękował wszystkim zaangażowanym.


To już pewne - od 1 czerwca - Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie będzie nosić nazwę - Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza. Z Częstochowy relacjonuje Krzysztof Słabikowski.


 Od kilku dni część mediów wieści koniec jedynego w Polsce wydziału teatru tańca w Bytomiu. Otóż - taka decyzja wcale nie zapadła. Władze Akademii sztuk Teatralnych w Krakowie którym podlega wydział co prawda planują rewolucję - Jednak studenci, wykładowcy i wiele osób ze środowiska tanecznego z ich stanowiskiem się nie zgadza.


Teraz przeniesiemy się do komendy policji w Zawierciu, tamtejsi policjanci pozbawienie zostali dwóch policyjny garaży. I choć wydawać by się mogło, że to powód do narzekań- o narzekaniu mowy nie ma. Wszyscy nie kryją radości. Wszystko za sprawą plastikowych nakrętek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl