Wyrok prezydenta. Inscenizacja losów Pułku Strzelców Syberyjskich. Pochód poparcia niepełnosprawnych. Wartościowy witraż.

Przeniesiemy się do Myszkowa, gdzie dziś zapadł wyrok w głośnej aferze korupcyjnej z Zawiercia.
Karę więzienia usłyszał zarówno były prezydent Ryszard M. jak i  jego zastępca Marek K. Obaj oskarżeni zostali za branie łapówek. Na ogłoszeniu i uzasadnieniu wyroku była nasza reporterka, Gabriela Kaczyńska.
Ruda Śląska po raz kolejny udowadnia, że niepełnosprawni są jak każdy z nas.
Mają marzenia, które spełniają i cele, które realizują. To właśnie dlatego przeszli ulicami miasta w uroczystym pochodzie. A wszystko odbywa się w ramach Tygodnia Godności osób niepełnosprawnych. Przeszli po to, by pokazać radość z życia, ale i po to, by przypomnieć o trapiących ich problemach.
Razem można więcej. Uczestnikom pochodu z mikrofonem towarzyszył Łukasz Szwej.

Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku przygotowało cykl wydarzeń w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Jedno z tych wydarzeń to inscenizacja historyczna pokazująca losy 14 Pułku Strzelców Syberyjskich. Dyrektor muzeum, Andrzej Kuźma, traktuje je jako przykład dylematów Polaków walczących 100 lat temu o Niepodległość.


Teraz przeniesiemy się na katowicką Ligotę, do wnętrza jednego z budynków przy ulicy Bronisławy.
W tej z pozoru zwyczajnej bryle, odkryto prawdziwy skarb. Witraż, który od lat zdobi klatkę schodową, ma historyczną, a wręcz zabytkową wartość. To niecodzienne odkrycie oglądała nasza reporterka Michalina Smaga, a przy okazji sprawdziła co jeszcze kryje się w środku.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl