Dzień Praw Zwierząt. Juwenalia. Przewodnik turystyczny. Mundury na rowerach.

 22 maja to Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt. Być może niektórych to zdziwi - ale aż do roku 1997 zwierzęta nie miały żadnej ochrony prawnej.

Dopiero 21 lat temu Sejm uchwalił ustawę w której podkreślił, że  odczuwają one ból, cierpienie i są godne poszanowania. Dziś w Bibliotece Ślaskiej studenci prawa i społecznicy rozmawiali z młodzieżą na temat  traktowania zwierząt. O tym czy je szanujemy mieszkańców Katowic oraz ekspertów pytała reporterka radia Katowice.


Batman, pielęgniarki, siostry zakonne, pokemony i... "doktor choinka" - takie towarzystwo przeszło dzisiaj ulicami Katowic.

W ten sposób studenci rozpoczęli Juwenalia w stolicy Województwa Śląskiego. W barwnym korowodzie - w drodze po symboliczne klucze do miasta - starał się odnaleźć reporter radia katowice.


Gmina Mstów wydała pierwszy przewodnik turystyczny. Zaprasza do spędzania wolnego czasu w gminie, bo turystyka to jej rozwój.

W przewodniku - Gmina Mstów - otwarta gmina" opisuje historię, prezentuje zabytki i wskazuje te najciekawsze miejsca i zachęca do aktywnego wypoczynku.

 

Mundurowi z całej Polski wsiedli dziś na rowery. W sumie odwiedzą ponad 130 miasta i przejadą ponad 6 tysięcy kilometrów.

Wszystko po to, by pomagać, pomagać sowim kolegom po fachu. O szczegółach akcji nasza reporterka.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl