Odpady w Bytomiu. Happening ekologiczny. Upały dają się we znaki. Rodziny zastępcze.

Samorządowcy z Bytomia obawiają się funkcjonujących w mieście składowisk śmieci.
Jak twierdzą, istnieje obawa, że przechowywane są na nich nielegalne, groźne odpady. Sprawa budzi także niepokój mieszkańców, którzy narzekają na brzydkie zapachy. Wysypiskiem w Bytomiu zarządza prywatna firma, co utrudnia miastu kontrole. Sprawą zajął się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Młodzi ludzie z trzech krajów biorą udział w projekcie ekologicznym "Pisane na wodzie".
Dziś w Bielsku-Białej zorganizowali happening, którego celem było pokazanie mieszkańcom, co robią i w jakim celu. Na spytki wybrał się też nasz reporter.


Jutro zakończenie części polskiej projektu, kolejne badania we wrześniu, tym razem w Chorwacji. Na happenigu był Jarosław Krajewski.

Jest gorąco, a ma być jeszcze cieplej. W długi weekend termometry pokażą nawet 31 stopni.
Sosnowiec chłodzi mieszkańców kurtynami wodnymi, które pojawiły się w czterech miejscach: dwie w Parku Sieleckim i po jednej w centrum oraz w Parku Środula. Ale są i tacy, którzy nie tylko nie uciekają przed słońcem, ale też postanowili z niego skorzystać. O sposoby chłodzenia się mieszkańców Śląska pytała reporterka Radia Katowice,
Paulina Kurek.


Meteorolodzy ostrzegają przed burzami i radzą, żeby na bieżąco śledzić komunikaty meteorologiczne.

Dzisiaj obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.
W Katowicach w rodzinach zastępczych przebywa 514 dzieci. Potrzeby są jednak znacznie większe. Wiele osób boi się podjąć roli rodzica zastępczego, zniechęcać mogą procedury czy fakt, że rodzina zastępcza to rozwiązanie czasowe. Czy jednak rzeczywiście jest się czego obawiać? O rolę i potrzebę funkcjonowania rodzin zastępczych pytała Dorota Stabik.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl