Duże dzieci. Bezpieczeństwo nad wodą. Dzień Dziecka z Radiem Katowice.

16 latek utonął w częstochowskim zbiorniku Bałtyk. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatek przebywał nad wodą w towarzystwie innych osób przy niestrzeżonym akwenie. Czy pływanie jest dla nas naturalne i czy każdy może się tego nauczyć? I dlaczego ci, którzy dobrze pływają, nie potrafią utrzymać się na wodzie?

O to w Dolinie Trzech Stawów pytała Paulina Kurek. Przy okazji sprawdziła, czy bawiące się w wodzie dzieci, mają właściwą opiekę.


Najlepiej powiadomić obecnego na miejscu ratownika, zamiast próbować na własną rękę ratować tonącą osobę.

W Dniu Dziecka - o nieco starszych dzieciach. Co trzeci młody Polak jest na garnuszku rodziców, a 14 procent z nich to osoby po 30 roku życia. O to z czego to wynika i czy jest to korzystne dla dzieci i rodziców, mieszkańców regionu oraz ekspertów, pytała reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch:Okazuje się, że nie jest to wyłącznie problem biedniejszych państw. Jednym z krajów gdzie mieszka najwięcej tzw. gniazdowników są Włochy - tam nazywani są "bamboccioni" czyli "duże bobasy".

Pod Szybem „Prezydent” zadokował statek piracki. Nieopodal zaparkowały foodtrucki. A do tego specjalny, interaktywny program dla najmłodszych. To tylko kilka atrakcji przygotowanych na tegoroczny Dzień Dziecka w Chorzowie. Relacje w trakcie Infostrady na żywo przeprowadzała Gabriela Kaczyńska.


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl