Szkody po ulewach. Pałacowe konsultacje. Świeć przykładem z PGG. Rowerowe spory prawne.

Wczorajsze, gwałtowne ulewy najwięcej szkód wyrządziły w podcieszyńskiej gminie Hażlach. Od samego rana trwa szacowanie szkód, głównie w infrastrukturze drogowej.
Po wypompowaniu wody z własnej piwnicy, nasz reporter wybrał się właśnie do podtopionego Hażlacha.


Co do kaloszy wójta, okazało się, że wozi je w samochodzie.

"Świeć przykładem z PGG" – to nowa akcja edukacyjna Polskiej Grupy Górniczej i Śląskiej Policji.
Dziś w ramach inauguracji najmłodsi wzięli udział w prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze, otrzymali odblaski i bawili się w policyjnym miasteczku ruchu drogowego. W spotkaniu na Stadionie Śląskim wziął udział wiceminister energii, Grzegorz Tobiszowski.

Była tam również reporterka Radia Katowice.


W ramach akcji "Świeć przykładem z PGG" Polska Grupa Górnicza rozda najmłodszym ponad 45 000 odblasków. Wkrótce w przedszkolach i szkołach rozpoczną się również prelekcje dotyczące bezpieczeństwa.

W Koniecpolu rozpoczęła się debata publiczna na temat przyszłości Zespołu Pałacowo-Parkowego.

XVII-wieczny pałac jest najstarszym zachowanym zabytkiem ziemi koniecpolskiej. W ostatnich latach najpierw trafił w ręce spadkobiercy ostatnich właścicieli, a potem do pewnego przedsiębiorcy. Zabytek, kiedyś siedziba ośrodka kultury i sportu w Koniecpolu, teraz niszczeje. Konsultacje, które rozpoczęły się wczoraj i potrwają do 8 czerwca, zdecydują jakie kroki w sprawie przyszłości pałacu powinna podjąć gmina.


Wyniki konsultacji mieszkańcy Koniecpola poznają 10 czerwca. Ankiety konsultacyjne dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol oraz na stronie internetowej: koniecpol.info

Bielscy cykliści oraz ci przyjezdni raczej w tym roku nie skorzystają w stolicy Podbeskidzia z tzw. city bike-ów, bowiem od miesięcy trwają procedury i spory prawne, których końca nie widać.
A sezon jesienno-zimowy coraz bliżej. Jarosław Krajewski zapytał wiceprezydenta miasta, Przemysława Kamińskiego, jak się sprawy mają, tzn. czy stoją, czy leżą. Bo na pewno nie jeżdżą.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl