Wyprawa na Łotwę. Ural M 63. Beskid Cup. Biegnący autostopowicz. Sezon pielgrzymkowy.

Położona w przeważającej części w dorzeczu Dźwiny – od północy graniczy z Estonią, od wschodu z Rosją i Białorusią, a od południa z Litwą.

Większość zachodniej jej granicy wyznacza wybrzeże Morza Bałtyckiego. Zamieszkuje ją niecałe dwa miliony ludzi, więc pod tym względem zajmuje 147 miejsce na świecie, a 32 w Europie.
To Łotwa, kraj o którym dziś nieco więcej, motoryzacyjnie, powie Anna Juśkiewicz.

 


Tym razem w analogowej motoryzacji zamiast czterech, siądziemy na dwa kółka i bliżej przyjrzymy się prawdziwej legendzie radzieckiej motoryzacji. Motocykl Ural M 63 A to maszyna który służyła w wojsku, ale trafiła też do "cywila". My wraz z Marcinem Rudzkim prezentujemy wersję militarną.


To już sierpniowa tenisowa tradycja w naszym regionie. Turniej Beskid Cup – już po raz 13. w Jaworzu koło Bielska-Białej na kortach SPA Hotelu Jawor artyści polscy rywalizują w grach pojedynczych i deblowych o Puchar Prezydenta Bielska-Białej.

Kto wygra? Jeszcze nie wiemy, bo dziś drugi dzień zmagań, a obserwuje je bacznie Agnieszka Strzemińska. Jutro ostatnie mecze i gry finałowe. Będziemy o tym mówić w relacjach na naszej antenie –  początek już po godzinie 10.00, a każdy może jechać do Jaworza i kibicować osobiście, jak i my to robimy.


Autostopem w jedną stronę, a z powrotem – biegiem. Taki pomysł na urozmaicenie treningu i zrobienie czegoś nietypowego ma Wojciech Nowacki z Bytomia.

Sam siebie nazywa biegaczem-stopowiczem. Wyrusza zawsze z tego samego punktu, a kończy za każdym razem w innym miejscu. Czasem w sąsiednim miasteczku, innym razem... nad morzem. Wkrótce ruszy z nowym projektem autostopowo-biegowym, związanym z niesieniem pomocy psiakom ze schronisk. Trzymamy kciuki! W Bytomiu spotkała go Marta Dobrowolska.


Służby apelują do pielgrzymów i mieszkańców Częstochowy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Dotyczy to między innymi poruszania się po drogach, ale też odpowiedniego przygotowania się pątników do panujących warunków atmosferycznych. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl