Wieża lotniska. Walka ze smogiem. Fazos. Inauguracja aquaparku. Wyprawa do Rosji.

Nieco ponad rok temu dopiero wyrastała z ziemi, teraz już jest prawie gotowa do działania. Mowa o nowej wieży kontroli lotów na lotnisku w Pyrzowicach. Nasza reporterka, Joanna Opas postanowiła zajrzeć do środka i sprawdzić, na jakim etapie są prace, a oprowadzał ją Bartłomiej Jadczyk z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.


 

Mieszkańcy Katowic sami badają jakość powietrza w swoim domu. Latem mimo, że nie ma smogu źle wpływają na nasze zdrowie zanieczyszczenia komunikacyjne, dwutlenku siarki i azotu.
Podobne domowe eksperymenty odbywały się już w Londynie.W Polsce projekt nadzoruje działacz proekologiczny Paweł Wyszomirski. Z panem Pawłem i mieszkańcami, którzy biorą udział w projekcie rozmawiała Agnieszka Loch.


 

To w Tarnowskich Górach wszystko się zaczęło. 38 lat temu w Fabryce Zmechanizowanych Obudów Ścianowych Fazos doszło do wybuchu strajku.
Dziś w Tarnowskich Górach odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Na ratuszu odsłonięto pamiątkową tablicę a na rynku otwarto wystawę i właśnie tam udał się nasz reporter, Łukasz Szwej

 

W Częstochowie symbolicznie wbito łopaty pod budowę aquaparku. Będzie to pierwszy w mieście tak rozbudowany obiekt wyposażony między innymi w różnego rodzaju baseny, zjeżdżalnie, czy strefę SPA. Aquapark budowany jest na terenie letniej pływali, z którą tworzyć będą spójny kompleks wypoczynkowy. Tematem zajął się Krzysztof Słabikowski


 

Rosja – nasz wschodni sąsiad –wart ze wszech miar zwiedzenia, tak przynajmniej twierdzą zagorzali podróżnicy. Trzeba jednak do takiego wyjazdu solidnie się przygotować, zwłaszcza, gdy zamierzamy tam podrózować samochodem. Więcej w relacji Anny Juśkiewicz

 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl