Memoriał. Gaming. Bomba ekologiczna. Strefa zieleni. Wakacyjne podróże - Niemcy.

Lekkoatletyczny Memoriał Kamili Skolimowskiej. W zawodach wystąpi ponad 50 medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Na Stadionie Śląskim pokazały się takie gwiazdy jak Justyna Święty-Ersetic , Caster Semenya, Michał Haratyk,, Paweł Fajdek, Adam Kszczot i wielu innych. Obiekt pełen jest kibiców z regionu i całej Polski. Z fanami lekkiej atletyki rozmawiała reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch


W centrum Częstochowy na Placu Biegańskiego powstała zielona strefa wypoczynku. Pod 15 niskopiennymi brzozami ustawiono 9 leżaków oraz 18 ławek. Donice, w których zostały zasadzone drzewa wykonane są ze stali nierdzewnej, płaszczyzny siedzisk i oparcia leżaków wyłożone są deskami z drewna świerkowego. Całość stanowi zwarty i zacieniony kompleks zieleni, który pozwala schronić się przed słońcem w upalne dni. To inwestycja, na którą czekali Częstochowianie. Bo zieleni na llacu brakowało. Po zakończonej kilka lat temu modernizacji i remoncie nazywany był betonową pustynią w centrum miasta. Sprawą zajeła się Izabela Czerczer


Prawomocne decyzje administracyjne,kary finansowe,protesty mieszkańców,od kilku lat nie działają na właściciela części terenu byłej kopalni „Morcinek” w Kaczycach, który składuje tu niebezpieczne odpady chemiczne. Składowisko nie jest zabezpieczone i bawią się tu dzieci z pobliskiego osiedla.I nie jest to zabawa w kotka i myszkę jak w przypadku kilkuletnich prób rozwiązania tego problemu. Właścicielem składowiska jest firma z Rudy Śląskiej,która nie odpowiada na monity z Urzędu Gminy ani na pytania dziennikarzy. W Kaczycach był Andrzej Ochodek.


Esport, pomimo wielkiej, międzynarodowej imprezy w Katowicach, nadal jest czymś nowym. Jednak nie przeszkadza to budować profesjonalnych pomieszczeń do treningów Counter Strike´a i FIFY. Nasz reporter udał się do takiego gaming house´u, bo tak takie miejsce się nazywa, który postanowił stworzyć GKS Tychy i sprawdził, jak wyglądają treningi zawodnika esportowego, oraz czy jest w tym przyszłość dla samych klubów piłkarskich? Na te pytania szukał odpowiedzi Błażej Knapik.Przez cale lato - przybliżamy państwu przepisy ruchu drogowego obowiązujace w krajach europejskich. Dziś slow kilka o naszym zachodnim sąsiedzie. Dlaczego? Bo Niemcy słyną nie tylko z piwa, solidnych samochodów i dbałości o środowisko, ale też z pięknych zamków, malowniczych jezior, parków rozrywki, no i oczywiście z muru berlińskiego, za którym stoi spory kawał historii. To wszystko warte jest obejrzenia, chociażby dlatego, ze podrózowanie ułatwią tamtejsze drogi, bo one.... a zwłaszcza autostrady to prawdziwy raj dla kierowcy. O tym Anna Juśkiewicz.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl