Kręcą film. Warto biegać. Apilandia. Remonty. Luxemburg

Katowice na wielkim ekranie. W mieście trwają zdjęcia do filmu Lecha Majewskiego pt „Brigitte Bardot cudowna” Akcja filmu toczy się w połowie XX wieku w Polsce Ludowej. Opowiada historię młodego chłopca, którego ojciec nie wrócił z wojny bo walczył w Anglii jako pilot w dywizjonie 302. Film na ekranach kin powinien pojawić się za około 2 lata. Na plan zdjęciowy wybrał się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Teraz przeniesiemy się do Zawiercia, to tam ruszył projekt Warto Biegać. To akcja Fundacji Warto Żyć, która m.in. zachęca do zdrowego stylu życia. Treningi biegowe prowadzone są z głową, pod okiem trenerki. Projekt skierowany jest do kobiet w różnym wieku, głównie tych, które wcześniej z bieganiem niewiele miały wspólnego.Treningi odbywają się w każdy czwartek o godzinie 19.00.na zawierciańskim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Udział w projekcie jest bezpłatny, a do grupy dołączyć może każdy- o czym informuje nasza reporterka Gabriela Kaczyńska, która pierwszy trening w tej grupie ma już za sobą


Wakacje to czas podróży i odpoczynku, ale w tym samym czasie, kiedy uczniowie wypoczywają nad morzem, czy w górach, w szkołach trwają gruntowne remonty. Czy jest szansa, że budowlańcy zdążą przed pierwszym dzwonkiem, który już w przyszłym tygodniu? Stan prac w jednej ze szkół w Rudzie Śląskiej sprawdzała nasza reporterka Małgorzata Lachendro.


Pszczelarze z całej Polski oraz kilkunastu krajów świata, spotkali się w Kleczy Dolnej koło Wadowic by rozmawiać o zagrożeniach dla życia pszczół. Przy tej okazji,otwarto tu pierwsze w Polsce interaktywne centrum pszczelarstwa Apilandia. Jego celem jest promowanie pszczelarstwa poprzez połączenie historii i nowoczesności za pomocą technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Wydarzeniu patronowało radio Katowice więc nie mogło nas tam zabraknąć.Każdy z nas lubi wypoczywać nieco inaczej. Niektórzy wolą ładować akumulatory w eleganckim hotelu przy plaży, inni przemieszczać się odwiedzając ciekawe miejsca. Skoro ponad 70 procent naszych Rodakow- jak wynika z przeprowadzonych badań- urlop spędza wg. własnych planów, oznacza to, że stosunkowo często preferujemy tę drugą opcję. Wówczas mamy do wyboru korzystanie z lokalnej komunikacji lub pojazdów wypożyczonych na miejscu albo poruszanie się własnym samochodem – być może tę możliwość wybieramy ze względu na bezpieczeństwo.
I dla takich- potencjalnych urlopowiczów- dziś kolejna garść informacji, tym razem związanych z wyjazdem do Luxemburga. O tym Anna JuśkiwiczINFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl