Gry fabularne. Akcja policji.Tornistry i szafki. Centrum aktywności. Wyprawa do Norwegii.

ASG to gra polegająca na zabawie w żołnierzy i strzelaniu z replik prawdziwych broni z plastikowych kulek. Zabawa jest jednak o wiele lepsza, jeśli doda się do tego warstwę fabularną, a bawiące się drużyny mają misje i cele do wykonania. Nasz reporter, Błażej Knapik, udał się do centrum gier organizującego takie rozgrywki i sprawdził, jak się w to gra oraz czy jest to bezpieczne.


Na poboczu znak uwaga wypadek, zaraz za nim grupa strażaków oraz policjantów obok rozbitego motocykla. Mundurowi zatrzymują samochód, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Tym razem obejdzie się jednak bez mandatu. Zamiast tego, nieostrożny kierowca podjąć musi się szybkiej akcji ratunkowej. Tak wyglądała dziś akcja edukacyjna policji zorganizowana w tyskich Paprocanach. Na miejscu był reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Jak zapowiada kuratorium oświaty, w tym roku kręgosłupy uczniów w końcu zostaną odciążone. Według badań Głównego Inspektora Sanitarnego, zbyt ciężkie plecaki dźwiga ponad połowa polskich uczniów. W tym roku ma się to zmienić. Po raz pierwszy szkoły będą obchodzić m.in. Ogólnopolski Dzień Tornistra. Tematem zajęła się Małgorzata Lachendro


 

Centrum Aktywnego Wypoczynku w Brennej planowane od kilkunastu lat nabiera wreszcie kształtu. Dziś podpisano tu list intencyjny w sprawie współpracy w tej kwestii ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim.O szczegółach w relacji Andrzeja Ochodka


Przez całe wakacje przyblizamy państwu przepisy drogowe obowiazujące w krajach europejskich. W tym tygodniu skoncentrowaliśmy się na krajach skandynawskich. Dziś kolejny z nich. Norwegia:


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl