Senior na drodze. Walka z garbarnią. Chaos komunikacyjny. Festiwal Folklorystyczny.

Wszystkiego na temat bezpieczeństwa na drodze mogli się dowiedzieć seniorzy, którzy odwiedzili dziś Stadion Śląski w Chorzowie.

W ramach akcji "Senior na drodze – jestem świadomy, będę bezpieczny" można było sprawdzić swój czas reakcji, sprawność w kierowaniu samochodem, a także zadbać o wszystkie niezbędne elementy w wyposażeniu roweru. W województwie śląskim od niedawna kierowcy-seniorzy mogą otrzymać srebrny listek, który jest jasnym sygnałem dla innych, że osoba siedząca za kierownicą tak oznaczonego auta może potrzebować nieco więcej czasu na prawidłową reakcję. Relacja Joanny Opas.


Mieszkańcy Jaworzna-Szczakowej od długiego czasu narzekają na fetor, który uniemożliwia im normalne funkcjonowanie.

Zapach opisują jako kwaśny, chemiczny, zgniły. Uciążliwości spowodowane są pracą pobliskiej garbarni. Zakład kontrolowany był przez prezydenta miasta i inspektorów WIOŚ-u. Problemu nie udało się jednak całkowicie wyeliminować. Do Jaworzna udał się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Pociągów przybyło, ale to tylko skomplikowało życie mieszkańcom i turystom.

W Żywcu już samo przejście z dworca kolejowego do autobusowego jest problemem, nie mówiąc o dostaniu się w docelowe miejsce autobusem. Dlatego też członkowie Stowarzyszenia "Kolej Beskidzka" w liście otwartym piszą o chaosie, który panuje w systemie lokalnej komunikacji pasażerskiej. Do Żywca, bez żadnych przeszkód, dojechał nasz reporter.


Do końca tygodnia w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk podziwiać można zespoły z Macedonii, Chorwacji, RPA i Panamy.

Przyjechały one do Koszęcina na III edycję Festiwalu Folklorystycznego Silesia. W ciągu dnia biorą oni udział we wspólnych warsztatach, a wieczorami podziwiać można ich występy. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl