Niewidomi. Mistrzyni. Szakal. Inwestycje.

Gdy rozmawia się o ułatwieniach w mieście dla osób niepełnosprawnych przed oczami najczęściej stają niepełnosprawni ruchowo. I choć to bardzo dobrze, że infrastruktura zmienia się ułatwiając im życie, to jednak zapominamy o innych rodzajach niepełnosprawności. Mowa o niewidomych, którzy również chcą pracować i realizować swoje pasje. Świadomość społeczną stara się zmieniać fundacja "Szansa dla niewidomych". Na katowickim Rynku można było spotkać osoby niewidome, porozmawiać i poznać ich życie. Tak zrobiła reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch. 


 

Częstochowianka, Kalina Matysiak, po raz trzeci zdobyła Mistrzostwo Świata we Freestyle Football. To sport polegający na podbijaniu piłki i wykonywaniu różnego rodzaju sztuczek. Zawody odbyły się w Pradze, a wzięło w nich udział ponad 400 zawodników. Z Kaliną Matysiak spotkał się Krzysztof Słabikowski.


 

W Zawierciu na jednej z ulic podobno widziano szakala. To drapieżnik z rodzaju wilków, przed którym ostrzega tamtejszy Urząd Miasta, bo sprawa jest poważna i ważna.


 

Mateusz Gajda i Aleksander Główczyk to chłopcy z Tychów, którzy uwielbiają grać w piłkę. Problem jednak był z boiskiem na ich osiedlu. Obiekt był zaniedbany i sprawiał młodym amatorom piłki wiele kłopotów podczas gry. Chłopcy wzięli sprawy w swoje ręce, nagrali filmik i umieścili go w sieci. Ich apel usłyszeli nawet premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Witold Bańka. Szef rządu wraz z ministrem odwiedzili dziś chłopców na boisku, by przekazać dobre wieści. Znalazły się pieniądze na remont. Teraz pozostaje czekać na efekty i chłopcy będą mogli bezpiecznie rozwijać piłkarskie pasje. Kto wie może kiedyś zastąpią Roberta Lewandowskiego. To nagranie przygotowała Joanna Opas.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl