Wspomnienie arcybiskupa Wesołego. Malarz. Kruszarnia. Skoki spadochronowe.

Od dwóch lat trwa spór wokół budowanej w bielskiej dzielnicy Lipnik kruszarni betonu. Sprawa wydawała się oczywista - teren był pod inwestycje przemysłowe, inwestor przygotował wszelkie pozwolenia, badania i dokumenty.

Tymczasem okoliczni mieszkańcy (a przynajmniej ich część) bardzo niechętnie patrzą na kruszarnię i całą strefę przemysłową w Lipniku. Ich nadzieją na pozbycie się kruszarni jest doniesienie do prokuratury. Ta sprawę bada, ale jej młyny "mielą" powoli.
Jego przygoda ze sztuką rozpoczęła się w piwnicy u dziadka w Bytomiu, by potem ujrzała światło dzienne aż za oceanem. Michał Rejner bowiem swoją wystawę miał w jednej z galerii w Chicago.

Po wystawie wrócił do Bytomia, by urządzić nową pracownię w Elektrociepłowni Szombierki. To właśnie w tym wyjątkowym miejscu odwiedziła młodego artystę nasza reporterka. Chociaż nie ma w CV ukończonej żadnej szkoły artystycznej, to z pewnością jest wyróżniającym się artystą młodego pokolenia. Porusza ważne problemy współczesnego świata. To właśnie o tym, a także o sztuce, nasza reporterka rozmawiała z młodym artystą.
Katowice pożegnały dziś arcybiskupa Szczepana Wesołego - byłego duszpasterza Polonii, bliskiego współpracownika Jana Pawła II, uczestnika Soboru Watykańskiego II.

To właśnie tu, na Śląsku, w Katowicach urodził się i wychował, a później również pracował jako robotnik, Ksiądz Arcybiskup. A tak wspominają go księża i przybyli dziś na Mszę pożegnalną, mieszkańcy regionu.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl