Komunikacyjny chaos w Katowicach. Nocne korepetycje maturalne.

katomickiewiczazamkn_baron_120Ruszył kolejny etap przebudowy Katowic w strefie "Rondo-Rynek". To oznacza zmiany w organizacji ruchu, które nie ominęły również autobusów komunikacji miejskiej. Nie zatrzymują się one przy ulicach Mickiewicza i Piotra Skargi. To spowodowało sporą dezorientację wśród pasażerów, ale także i kierowców. Utrudnienia w centrum Katowic mają potrwać 4 miesiące. Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy można znaleźć na stronach KZK GOP. Komunikacyjnemu chaosowi przyglądał się nasz reporter, Marcin Wielgus.


 


Podobno kiedy zakwitną kasztany na naukę jest już za późno. Tę tezę chcą jednak obalić naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego, którzy zorganizowali dla tegorocznych abiturientów nocne powtórki maturalne.
Zajęcia odbywają się w Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie. Na powtórkowe lekcje zapisało się już ponad 500 osób. Maturzyści mogą jednak jeszcze dopisać się do nocnych korepetycji. Powtórki maturalne trwają od godziny 18:00 do północy i będą organizowane do 30 kwietnia. Na czym polegają takie korepetycje maturalne, czy abiturienci czują już stres przedegzaminacyjny i jak go pokonać, postanowiła sprawdzić nasz reporterka, Aleksandra Gruszczyńska, która na szczęście maturę już zdała.


 

 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl