Koszykówka - ekstraklasa mężczyzn - zwycięstwo MKS
25.03.2019
18:56:00

mat. prasowe

Koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski i MKS Dąbrowa Górnicza wygrali poniedziałkowe mecze 24. kolejki.

W Koszalinie ekipa z Ostrowa Wlkp. rozbiła miejscowy AZS różnicą 45 punktów. Po 20 pkt. rzucili dla zwycięzców Michał Chyliński i Mike Scott.

W Dąbrowie Górniczej gospodarze tylko 6 punktami pokonali Spójnię Stargard Szczeciński; najwięcej dla gospodarzy, 20 pkt. rzucił Cleveland Melvin; o 4 pkt. więcej zdobył najskuteczniejszy w szeregach Spójni, Rod Camphor.

Dzięki świetnej czwartej kwarcie w swoim wykonaniu MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Spójnię Stargard 86:80 w meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi.

Od trójki spotkanie rozpoczął Michał Gabiński, ale rywale odpowiedzieli kolejnymi dziewięcioma punktami. MKS musiał gonić wynik, a udawało się to głównie dzięki trafieniom Clevelanda Melvina. Po późniejszych akcjach Jakuba Kobla gospodarze zdobyli minimalną przewagę. Spójnia mogła liczyć jednak na Roda Camphora - po 10 minutach było 22:16. Drugą kwartę dąbrowanie rozpoczęli od serii 12:2, a pierwsze punkty na swoim koncie notował Deng Deng. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, ale rzuty Huberta Pabiana i Piotra Pamuły sprawiły, że to ekipa trenera Kamila Piechuckiego po pierwszej połowie wygrywała 43:42.

Dobra gra Jimmiego Taylora w trzeciej kwarcie sprawiała, że stargardzianie długo byli w lepszej sytuacji. Później do remisu doprowadzał Cleveland Melvin, a przewagę gospodarzom dawał Deng Deng. Drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się jednak właściwie co akcję. Po zagraniu Mateusza Zębskiego po 30 minutach był remis - po 59. Czwarta kwarta przyniosła mnóstwo emocji - zryw Mathieu Wojciechowskiego sprawił, że MKS zdobywał pięć punktów przewagi. Później prowadzenie rosło, a dąbrowianie coraz pewniej radzili sobie na parkiecie. Swoje dodawał też Melvin i ostatecznie to ekipa trenera Jacka Winnickiego zwyciężyła 86:80.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Cleveland Melvin z 22 punktami i 9 zbiórkami. Rod Camphor zdobył dla gości 24 punkty, 7 zbiórek i 3 asysty.

Stal Ostrów Wlkp. odniosła 17. zwycięstwo w 24. meczu i zajmuje 5. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi; MKS jest 7. (12-13), AZS - 12. (7-17), a Spójnia - 14. (6-18). Liderem jest Arka Gdynia (21-3), która wyprzedza Stelmet Zielona Góra (20-4) i Polski Cukier Toruń (20-4); tabelę zamyka Miasto Szkła Krosno (5-19).

Wyniki poniedziałkowych meczów 24. kolejki Energa Basket Ligi:
AZS Koszalin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.78:123 (11:30, 24:29, 21:23, 22:41)
MKS Dąbrowa Górnicza - Spójnia Stargard86:80 (16:22, 26:21, 17:16, 27:21)