40 lat Dżemu. Jubileuszowy koncert.

fot. Ryszard Stotko

Zespół Dżem świętuje okrągłe urodziny. 

40 lat temu muzycy zespołu Dżem rozpoczęli działalność. Spodek ponownie wypełnił się ich muzyką. Komplet pibliczniści oglądał niezwykły urodzinowy koncert. Poza stałym składem zespołu, fani  mogli zobaczyć na scenie byłych muzyków grupy oraz gości specjalnych - Sebastiana Riedla, Marka Kapłona, Jerzego Piotrowskiego, Michała Gierciszkiewicza czy Jacka Dewódzciego.

Przez cztery dekady, zespół nagrał 11 płyt z premierowym materiałem, a większość utworów można było usłyszeć podczas koncertu na scenie w Spodku. Nie zabrakło przebojów takich, jak Autsajder, Malowany Ptak, List do M. czy Sen o Victori, Wehikuł czasu czy finałowe wykonanie Czerwony jak cegła i Whiksy.

Było odśpiewane wielokrotnie przez fanów „Sto lat!”, na koniec na scenę wjechał urodzinowy tort. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia z publicznością.Przed południem rozpoczęła się próba zespołu z zaproszonymi do koncertu gośćmi. Członkowie grupy znaleźli chwilę na rozmowę z Bartkiem Gruchlikiem. Beno Otręba, założyciel Dżemu, wspomina minione cztery dekady istnienia.


Bramy Spodka są już otwarte, a pierwsza część koncertu rozpocznie się o 18:00.


Autorzy: Barek Gruchlik, Aleksandra Siążnik, Ryszard Stotko /rs/mm/