Juwenalia w Częstochowie. Zniknął niechciany pomnik. W oczekiwaniu na duże opady.

Juwenalia to czas, w którym po wielu miesiącach wytężonej nauki, setkach przeczytanych stron książek i niezliczonych godzinach spędzonych na wykładach, studenci mogą się odstresować i odpocząć przed zbliżającą się sesją. Czy juwenalia różnią się w jakiś sposób od pozostałej części roku akademickiego i co w tym czasie robią studenci, w Częstochowie sprawdził nasz reporter, Krzysztof Słabikowski.


 


pomnplacwolnkato_opas_120Z Placu Wolności w Katowicach zniknął pomnik pomnik wdzięczności Armii Czerwonej. Co się z nim stało i jakie będą jego dalsze losy sprawdzała nasza reporterka Monika Krasińskiej.


 

Miejmy nadzieję, że nas ominie, choć prognozy pogody na kolejne dni nie są zbyt optymistyczne. Czy znów będziemy musieli walczyć z podtopieniami, czy – co grosza – z wielką wodą. Wojewoda śląski Piotr Litwa sprawdzał dziś, jak region jest przygotowany do ewentualnej powodzi. Odwiedził m.in. Bieruń, gdzie w 2010 roku woda zalała kilkaset budynków. Był tam też nasz reporter, Łukasz Kałuża.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl