Samobójstwa. Czepkowanie. Dziury.

W ubiegłym roku straciliśmy stu młodych ludzi między 11 a 17 rokiem życia. Dwójka uczniów z każdej klasy ma za sobą co najmniej jedną próbę samobójczą. Takie są statystyki. Ale za suchymi liczbami stoją po prostu ludzkie dramaty. Własnie dlatego zorganizowano dziś I Śląską Konferencję pod nazwą "Kryzys suicydalny – od prewencji do interwencji". Jej tytuł zainspirował naszą reporterkę, Annę Sojkę.


 

Na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie odbyła się dziś ceremonia czepkowania. Ponad 40 studentów I roku pielęgniarstwa otrzymało czepki - symbol zawodu. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie od dwóch lat kształci studentów pielęgniarstwa. Są to studia stacjonarne I stopnia.  Kształci się na nich ok 90 osób. 


 

Jedni twierdzą,że ktoś szuka dziury, dużej dziury w całym. Inni, że nie ma problemu bo obok są większe. Zbiorcze kontenery śmieciowe w Skoczowie,zdaniem mieszkańców nie są dostosowane do możliwości segregacji. Ich zdaniem, na 2 dużych osiedlach,otwory wrzutowe do tych pojemników są zbyt małe, a ponadto ograniczone poprzez grubą gumową klapę. Trwa wymiana pism, argumentów i interpelacji radnych. Z jednym z nich, w deszczu przy śmietnikach, umówił się nasz reporter.


 INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl