Droga w Glince. Piast Mistrzem Polski. Remont rynku. Marsz Pileckiego.

Wczoraj po godzinie 20.00 fala euforii rozlała się po Gliwicach. Piast Gliwice triumfował w ekstraklasie, zdobył mistrzostwo Polski w piłce nożnej.

To pierwsze w historii klubu tak wysokie zwycięstwo. Kibice świętowali nie tylko na stadionie miejskim. Emocji nie brakowało także w strefie kibica w Arenie Gliwice oraz na placu krakowskim. Na miejscu był reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.
Emocji nie krył również kapitan zespołu z Gliwic, Gerard Badía.Drogowy kłopot na Żywiecczyźnie.  Droga prowadząca przez sołectwo Glinka w Ujsołach do przejścia granicznego ze Słowacją stanowi znakomity skrót dla kierowców, by dostać się do Popradu czy Dolnego Kubina.

Dlatego kierowcy tirów chętnie wybierają drogę przez Ujsoły i Glinkę zamiast przez Zwardoń – oszczędzając przy tym na czasie i paliwie. Mieszkańcy niewielkiego sołectwa skarżą się, że droga jest wąska i kręta, brakuje bawet poboczy. Od lat proszą o wybudowanie chodnika – bezskutecznie. Z mikrofonem do Glinki wybrała się Katarzyna Graboń.
W Częstochowie rozpoczął się remont Starego Rynku. To inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców miasta.

Stary Rynek całkowicie zmieni swój wygląd, powstanie w tym miejscu fontanna, szklany budynek kawiarni oraz  teatr rzeźb balansujących. To miejsce ma być wizytówką i atrakcją turystyczną miasta. Prace potrwają do końca czerwca przyszłego roku. Inwestycja dofinansowana ze środków europejskich kosztować będzie około 24 milionów złotych.

Kim był Witold Pilecki? Zdaniem uczestników wczorajszego Zagłębiowskiego Marszu Pamięci Rotmistrza Pileckiego – niedocenionym przez polską historię bohaterem.

Dlatego, pomimo ulewy i gradu, mieszkańcy Zagłębia po raz dziewiąty przeszli ulicami Sosnowca, by uczcić pamięć jego, a także wszystkich żołnierzy wyklętych. Towarzyszyła im reporterka Polskiego Radia Katowice.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl