Honorowe obywatelstwo. Juwenalia. Biznesowe samoloty.

Jakub Błaszczykowski jest od dziś Honorowym Obywatelem Gminy Wręczyca Wielka. Uroczystość nadania tytułu odbyła się podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy. Piłkarz otrzymał go za osiągnięcia sportowe, działalność społeczną i charytatywną. Jakub Błaszczykowski pochodzi z miejscowości Truskolasy, która leży w gminie Wręczyca Wielka. Uroczystość obserwował Zdzisław Makles.Korowód Juwenaliowy otwiera największą imprezę studencką w regionie. Końcówka maja to czas ostatnich chwil wolności przed czerwcową sesją egzaminacyjną. Studenci wykorzystują to w pełni, przejmując kontrolę nad miastem. W pochodzie juwenaliowym przechodziła, razem ze studentami, Paulina Pikiewicz.Kiedyś na bilet lotniczy stać było tylko najbogatszych, od kilkunastu lat jednak latanie jest dostępne, a za sprawą tanich linii lotniczych nieraz nawet tańsze niż połączenie kolejowe. Ale, jak zaznacza Marcin Zaliwski z Jetstory, równocześnie rozwija się inny segment transportowego rynku – latanie na żądanie. Czy wynajem prywatnego odrzutowca to luksus zarezerwowany dla celebrytów i najważniejszych polityków oraz jak wyglądają procedury bezpieczeństwa przy lataniu małym kilkumiejscowym samolotem, postanowiła sprawdzić nasza radiowa miłośniczka latania pod postacią wszelaką, Joanna Opas.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl