Górnicy ze Stonawy. Wysokie stany wód. Marsz różowej wstążki.

W grudniu 2018 r. w czeskiej kopalni Stonava doszło do wybuchu metanu. Zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków. Ostatnie ciała wydobyto kilkanaście dni temu. Dziś przedstawiciele resortu energii podziękowali za trud ratownikom Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Na miejscu był Łukasz Kałuża. Kilkudniowe opady deszczu, zwłaszcza na południu regionu, nie wróżyły niczego dobrego. Ostatnia noc to już był czas podtopień, a dziś od rana wszystkie służby na południu województwa miały pełne ręce roboty.  Przegląd sytuacji zacznamy od raportu rzeczniczki bielskiej straży, kapitan Patrycji Pokrzywy. Informacje zebrał Jarosław Krajewski.Pod hasłem "Bądź zdrowa mamo" Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki zorganizowało w Częstochowie "Marsz Różowej Wstążki", debatę o zdrowiu i profilaktyczne miasteczko. 11. już akcja zachęca kobiety do profilaktycznych badań i walki z rakiem piersi. Najlepiej zapobiegać systematycznie badając się, dlatego można było w centru miasta, na Placu Biegańskiego, bezpłatnie zrobić mammografię, cytologię oraz USG piersi i tarczycy. Na Plac Biegańskiego wybrała się Izabela Czerczer.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl