Centrum Rehabilitacji Repty. Hejt. Bezpieczny maluch. Kształcenie muzyczne.

Kształcenie Muzyczne. Reportaż | fot. Gabriela Kaczyńska

W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji Repty w Tarnowskich Górach otwarto nowo wybudowany, nowoczesny pawilon.

Dzięki niemu pacjenci leczeni będą w komfortowych warunkach. Pierwsi z nich trafić mają tam już jutro. Dziś natomiast szpital odwiedził reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.Częstochowska młodzież poszerzała dziś swoją wiedzę na temat mowy nienawiści w internecie.

W trakcie konferencji pod hasłem "Bezpieczna Częstochowa – Jeden klik, a tyle zmienia. Hejt Stop!" młodzi ludzie dowiadywali się, jak radzić sobie z hejtem w internecie, jak wspierać osoby pokrzywdzone i jak tragiczne mogą być konsekwencje obrażania przez internet innych ludzi. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.Kapoki, rzutki, pianki i bojki SP. Miedzy innymi taki sprzęt, który na co dzień służy ratownikom wodnym, mogły poznać katowickie przedszkolaki. Za nami kolejne warsztaty zorganizowane w ramach ósmej już edycji kampanii profilaktyczno-edukacyjnej "Bezpieczny maluch".

Zajęcia odbyły się w katowickiej Dolinie Trzech Stawów i oczywiście miały formę zabawy. Wiedza była jednak całkiem poważna. Ciekawe, czy Państwo wiedzą czym jest i do czego może się przydać bojka SP?Przełom maja i czerwca to czas rekrutacji do szkół różnych, w tym szkół muzycznych. To do nich trafiają nieliczni, którzy zaczynają przygodę z muzyką i tym samym zaczynają etap ciężkiej pracy.

Pracy z instrumentem. Kto zatem może kształcić się muzycznie, czym taka szkoła dokładnie jest i co daje małemu dziecku? O tym w reportażu Gabriela Kaczyńskiej, która z mikrofonem odwiedziła Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl