Festiwal. Targi. Podróże. Badania.

Nad Olzą startuje 29. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Bez Granic". Święto teatru w Cieszynie i Czeskim Cieszynie potrwa do 8 czerwca. Na uczestników czeka wiele, nie tylko teatralnych atrakcji, lecz także wydarzenia festiwalowe. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1990 roku, wyjaśnia dyrektor festiwalu Janusz Legoń. 29. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Bez Granic" organizuje Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka oraz organizacja "Człowiek na granicy". Radio Katowice objęło imprezę patronatem medialnym, a materiał przygotował Szymon Brandys.W sobotę i w niedzielę na lotnisku w Rudnikach k/Częstochowy odbędą się Targi Lotnictwa Lekkiego - ParaRudniki. Na miłośników lotnictwa czekać będą firmy specjalizujące się w produkcji lub obsłudze sprzętu lotniczego, ale nie zabraknie też atrakcji, w tym także dla najmłodszych. Po raz pierwszy w ramach ParaRudnik odbędzie się pielgrzymka paralotniarzy NAD Jasną Górę. Niedziela stać będzie pod znakiem pokazów lotniczych. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. Indonezja, to największy archipelag świata. Liczne wysypy przechowują ludy, które, jak Dajakowie, ścinają wrogom głowy, zjadając ich serca, czy Toradżowie, którzy grzebią zmarłych wiele lat po śmierci, mieszkają z nimi, a kilka lat po pogrzebie wyjmują z trumien i spacerują ze zmarłym. O kraju pełnym kulturowych kontrastów, z autorem Tadeuszem Biedzkim, pisarzem, podróżnikiem i przedsiębiorcą z Rudy Śląskiej, o jego nadchodzącej książce Wyspy niepoliczone, rozmawiała Paulina Pikiewicz.Studio koncertowe Radia Katowice zamieniło się dzisiaj w wielki gabinet diagnostyczny. Od godziny 14:00, w ramach Śląskiej Wiosny ze Zdrowiem wykonać można badania poziomu ciśnienia i cukru, zasięgnąć rady podologa i opinii dietetyka. Na chętnych czekają także pracownicy śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyrobić można Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz dowiedzieć się, jakie akcje profilaktyczne są dostępne dla mieszkańców regionu. Badania w naszym studiu koncertowym potrwają do godziny 17:00. Zdrowia życzy autorka nagrania, Anna Sojka.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl