Gotuj się do pomocy. Wyprawa pilotów. Przegląd Teatralny.

Ile razy w ciągu roku można obchodzić Dzień Dziecka? Uczestnicy i organizatorzy udowodnili, że można dwa razy  i to w jednym tygodniu. W Mysłowickim Szybie Bończyk dzieci z domów dziecka obchodziły swoje święto w ramach szóstej edycji akcji Gotuj się do pomocy”. Przygotowano niezwykłe atrakcje. Jedną z nich był wspólny posiłek. Do stołu podawali między innymi mundurowi i biznesmeni. Dlaczego? O tym w materiale Pauliny Kurek. 


 

Rok trwały przygotowania do wyprawy bielskich pilotów do Kazachstanu. Obecnie wszystko jest już gotowe, lada dzień, być może jeszcze w tym tygodniu nastąpi start misji. Krótko mówiąc lecą tam, by z powietrza szukać tego, co kryje ziemia. Lot potrwa 6 dni, przez Białoruś i Rosję, poszukiwania zajmą dwa miesiące. Jedna maszyna, trzech pilotów. Coś więcej próbował się dowiedzieć nasz reporter, Jarosław Krajewski.


 

W Częstochowie wręczono nagrody I Wojewódzkiego Przeglądu Teatralnego poświęconego postaci i twórczości św. Jana Pawła Drugiego. Wzięły w nim udział dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Uroczystą galę zorganizowano w Muzeum Monet i Medali im. Jana Pawła II. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl