Strefa relaksu na mysłowickim rynku. Drony. Protest.

Strefa relaksu powstała na mysłowickim rynku. Można się tu zrelaksować przy fontannie pełnej kolorowej piany, na leżakach i plaży. Dla dzieci przygotowano mini przedstawienia teatralne, wielkie bańki mydlane i animacje. Mimo upałów mysłowiczanie bardzo licznie przybyli na rynek.

Na miejscu była nasza reporterka, Agnieszka Loch.W Katowicach trwa drugi dzień Droniady. Ekipy studentów z całej Polski zmierzyć się muszą z katastroficznym scenariuszem w którym zaprojektowane i zbudowane przez nich inteligentne drony podejmą działania ratunkowe.

Przestrzeń nad lotniskiem w katowickim Muchowcu wypełniła się dziś urządzeniami rodem z filmów science fiction. Na miejscu był reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.Tysiące bielszczan zbulwersowała wiadomość, że PKP chcą wyciąć liczne drzewa rosnące wzdłuż torów w centrum miasta po obu stronach tunelu. Czasy mamy takie, że jak społeczeństwo chce się skrzyknąć, to robi to w internecie – i tak też było.

Ponad 5 tysięcy ludzi podpisało się pod protestem i petycję zaniesiono dziś do Ratusza, by wręczyć ją prezydentowi miasta. Sprawą zainteresował się nasz reporter, Jarosław Krajewski.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl