Eko-młodzież i przechodzień. Bezpieczne wakacje z rodziną.

Troje nastolatków oraz świadomy przechodzień. Ta grupa przekonywała dziś reportera Radia Katowice, że konieczne jest wprowadzanie zmian, by ochronić naszą planetę. Tomasz Ferenc, Lena Brodzik oraz Zuzanna Borowska zaangażowali się w "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny”.

Dziś przed urzędem miasta w Katowicach zorganizowali trzyosobowy protest. Chociaż niewielki, to w słusznej sprawie. Rozmawiał z nimi Kamil Jasek. 


Mieszkańcy gminy Mstów uczestniczyli dziś w imprezie "Bezpieczne wakacje z rodziną". Wydarzenie adresowane do dzieci, młodzieży i rodziców poświęcone było szeroko rozumianemu bezpieczeństwu.

Strażacy, policjanci, ratownicy i inspektorzy sanitarni mówili o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą, na wycieczkach i o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Przypominano prawa konsumenta ważne już przy planowaniu wakacji, mówiono także, co można przywozić z zagranicznych wojaży, a czego nie. Podczas spotkania przygotowanego przez Śląski Urząd Wojewódzki prezentowano także program "Rodzina 500 plus".
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl