Rekrutacja do szkół średnich

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych poznali dziś wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych. W naszym regionie,o przyjęcie do liceów, techników i  szkół branżowych pierwszego stopnia starało się 79 tysięcy uczniów.

Jedną z najbardziej popularnych szkół w Cieszynie jest Liceum imienia Antoniego Osuchowskiego, gdzie rano był nasz reporter Andrzej Ochodek.W Częstochowie listy zakwalifikowanych w szkołach wywieszono o godzinie 9.00. Ich sprawdzanie budziło wiele emocji tak, jak w II Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta, bo kandydatów jest więcej niż przygotowanych miejsc w szkole. 25 uczniów z Sosnowca nie dostało się do szkoły. W drugiej turze rekrutacji czeka na nich ponad 600 miejsc. Szkolne komisje rekrutacyjne od rana wywieszały listy z nazwiskami zakwalifikowanych kandydatów, a zestresowani uczniowie sprawdzali, czy zostali przyjęci. W Technikum nr 3 w Sosnowcu towarzyszyła im Paulina Kurek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl