Rozbudowa szpitala w Zabrzu. Testy dronów.

W szpitalu miejskim w Zabrzu zakończono jedną z największych inwestycji medycznych w aglomeracji. Powstał tam Szpitalny Oddział ratunkowy z 20 metrowym lądowiskiem dla helikopterów. 

Jak twierdzi zarząd placówki, kompetentny personel został uzupełniony przez nowoczesny sprzęt. Teraz szpital nie ma sobie równych. W oficjalnym otwarciu uczestniczył minister zdrowia Łukasz Szumowski. Nagranie Kamila Jaska.


To nie żadne akrobacje lotnicze, a specjalistyczne testy - od wczoraj na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego odbywają się loty wiatrakowca i dronów w różnym wyposażeniu. 

Eksperyment odbywa się w ramach Centralnoeuropejskiego Demonstratora Dronów, a testy rozpoczął Przemysław Tomków, prezes Światowej Organizacji Pilotów Dronów.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl