Prezes Tauron Wydobycie złożył rezygnację

Prezes spółki Tauron Wydobycie, Sławomir Obidzński, złożył rezygnację ze stanowiska. Spółką kierował półtora miesiąca. Niewykluczone, że dziś Rada Nadzorcza wybierze nowe władze.


Górnicy z kopalni Janina z Libiąża, która wchodzi w skład spółki Tauron Wydobycie, nie są zadowoleni z ustaleń. Podkreślają, że rozmowy z zarządem miały odbyć się w piątek, a związki zawodowe za ich plecami na kilka godzin przed spotkaniem podpisały niekorzystne porozumienie. Oczekiwali stałej podwyżki, a nie jednorazowego dodatku.


Tauron Wydobycie jest właścicielem trzech kopalń w Libiążu, Brzeszczach oraz Jaworznie. Wydobywa ponad 5 milionów ton węgla. Na koniec 2018 r. spółka odnotowała ponad miliard złotych strat, a od poniedziałku trwał protest pracowników kopalni Janina w Libiążu, którzy domagali się podwyżek płac i wyrównania obniżanych regularnie, jak twierdzą górnicy, pensji.

Spółka poinformowała, że udało się dojść do porozumienia ze związkami zawodowymi kopalni Janina, a także Brzeszcze. To kopalnie, które dziś przynoszą największe straty.


/iar/pg/