Bolid F1. Henryk Sławik.

W czasie drugiej wojny światowej działając na Węgrzech uratował niemal 30 000 osób w tym 5 tysięcy żydów, pomagając im w ucieczce na zachód. Mowa o Henryku Sławiku, bohaterskim Polaku ze Śląska, który mimo swoich dokonań dopiero od niedawna przebija się do opinii publicznej. Teraz dzięki Poczcie Polskiej z jego wizerunkiem będzie mogło zapoznać się milion osób. Dziś w Katowicach oficjalnie do obiegu wprowadzono znaczki pocztowe z wizerunkiem Sławika. Na miejscu był reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. 


 

Ten zespół nie miał sobie równych. W międzynarodowych zawodach "Formuła Student Andora", które odbyły się w Hiszpanii, zwyciężyła załoga Politechniki Śląskiej. Sukces poprzedzony był wieloma miesiącami przygotowań i testów. Nad projektowaniem bolidu pracowało kilkadziesiąt osób związanych z Politechniką. Dziś w gliwickim kampusie załoga zaprezentowała swoją niedoścignioną maszynę. Ryk silnika mikrofonem zbierał Łukasz Szwej.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl