Tymek po przeszczepie. Mural w Nikiszowcu.

Nowy pełen śląskiej symboliki mural powstał w Nikiszowcu. To dzieło Zdzisława Majerczyka, malarza i członka grupy janowskiej.

Mural można podziać na ścianie u zbiegu ulic Zamkowej i Teofila Ociepki. O swojej pracy artysta opowiedział reporterce Radia Katowice.


Wczoraj gliwiccy lekarze poinformowali o przeprowadzeniu kolejnego nowatorskiego przeszczepu narządów szyi przy równoczesnym.

Dziś sprawdzimy, co słychać u pioniera tej procedury – małego Tymka, który został poddany podobnemu przeszczepowi na początku tego roku. Tymek w wieku 13-miesięcy połknął żrący preparat do udrożniania rur. Przez szczęść lat chłopiec nie pił, nie jadł. Żywiony był wyłącznie dojelitowo. Oddychał przez rurkę tracheostomijną.

Przeszczep miał w założeniu przywrócić u chłopca funkcje samodzielnego oddychania przez nos i usta. Miał dać szansę na połykanie. W końcu stał się nadzieją na to, że Tymek wypowie pierwsze w swoim życiu słowa. Relacja Jadwigi Woźnikowskiej.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl