Autostrada. PoluZone. Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Fragment Autostrady A1 Częstochowa-Pyrzowice został oficjalnie otwarty. 33 kilometrowy odcinek ma skrócić czas podróży pomiędzy Pyrzowicami, a Częstochową i odwrotnie o około 25 minut.

W ramach inwestycji powstały dwa węzły: Częstochowa Południe oraz Woźniki, dzięki którym trasa łączy się z istniejącą siecią dróg bezkolizyjnie. Z nowego odcinka autostrady mogą korzystać zarówno kierowcy samochodów osobowych, jak i ciężarowych. 


Od ubiegłego weekendu w Jaworznie trwają  ogólnopolskie warsztaty muzyczne PoluZone. Zajęcia prowadzone są przez członków zespołu Poluzjanci, którzy przez tydzień próbują rozwinąć talenty uczestników i wydobyć z nich jak największy potencjał.

W jednej z prób wraz z mikrofonem uczestniczył reporter Radia Katowice. Z Kubą Badachem oraz uczestnikami warsztatów rozmawiał Kamil Jasek. 


Który to już dzień grają i śpiewają w Beskidach? Siódmy! A gdyby doliczyć koncert "Karpacka dusza" z minionego piątku w Żywcu, to byłby już ósmy dzień 56. Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

O tym, co się dzieje w trakcie tej imprezy, informujemy państwa na bieżąco, dlatego teraz skupmy się na tym, na co jeszcze warto się załapać w te ostatnie dni.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl