Prezydent na Śląsku. Pielgrzymka kobiet. Zwiedzanie gmachu Urzędu Wojewódzkiego.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Śląsk.

Głowa Państwa wzięła udział w uroczystej sesji Sejmiku Śląskiego. Następnie Andrzej Duda przyjął przysięgę od 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wydarzenia poprzedziło złożenie przez prezydenta kwiatów na grobach Wojciecha Korfantego, Józefa Rymera i Konstantego Wolnego –zasłużonych dla śląskiej ziemi w walce o jej przyłączenie do Polski.


W niedzielę odbędzie się coroczna Pielgrzymka Stanowa Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej.

Tysiące pątniczek nie tylko z całego regionu, ale także z różnych zakątków Polski i świata, pielgrzymować będą na piekarskie Wzgórze Kalwaryjskie, aby podziękować Matce Boskiej Piekarskiej za łaski oraz prosić o dalsze błogosławieństwo.


Od kilku dni w regionie szereg imprez z patriotycznym przesłaniem w nawiązaniu do setnej rocznicy wybuchu pierwszego powstania śląskiego. Uzupełnieniem atrakcji może być nocne zwiedzanie gmachu budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu Ślaskiego.

To właśnie dziś wieczorem można od środka, od zakamarków, zwiedzać ten skarb architektury "śląskiej moderny". Budynek oddany został do użytku 90 lat temu, zatem kolejny ważny jubileusz można świętować.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl