Zbliża się rok szkolny

Przed nami kolejny rok szkolny. Odmienny od poprzednich, bo w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych spotkają się w pierwszych klasach uczniowie z dwóch roczników. Jak radzą sobie dyrektorzy z organizacją pracy w tych wyjątkowych realiach? Jaką rolę w szkołach spełniają katecheci? W jaki sposób szkoła i kościół mogą współpracować w kształtowaniu młodzieży? Na te pytania starają się odpowiedzieć dyrektor i katecheta uczący w jego szkole, a jednocześnie proboszcz i jego parafianin.W ramach śląskiego areopagu spotkają się Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu, Romuald Kubiciel oraz proboszcz bieruńskiej parafii pw. Świętego Bartłomieja, ks. Michał Anderko.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl