Transformacja górnictwa. Dzień Zdrowia Psychicznego. Nowe karetki

Unia Europejska w kolejnych latach przeznaczy co najmniej 5 mld euro na przemiany w regionach pogórniczych. Część pieniędzy ma trafić również do Polski. O tym jak przekształcać region by żyło się tu bezpiecznie i ekologicznie rozmawiali eksperci z kraju i zagranicy w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach. Tematem zajęła się Agnieszka Loch


 

Kiermasz twórczości artystycznej, porady psychologiczne i koncert - na katowickim rynku zainaugurowano dziś śląskie regionalne obchody Dnia Zdrowia Psychicznego. Jeżeli popatrzymy na statystyki, to okazuje się, że różne kryzysy dotykają nawet 25 proc. społeczeństwa. Czyli nawet co czwarty czy czwarta z nas może mieć problemy psychiczne. Co z tego wyniknie potem - zależy od tego, jaką pomoc ktoś dostanie. Odczarowanie problemów psychicznych - to jeden z celów dzisiejszej akcji. Relacja Anny Sojki:


 

Około 17 milionów złotych trafi do śląskich szpitali. Pieniądze przeznaczone zostaną na nowy sprzęt. Chodzi m.in. o  karetki dla 9 placówek. Każda z nich kosztuje 400 tysięcy złotych.Chociaż wydaje się to wiele, kwota ta wypada blado przy akcelerometrze do radioterapii nowotworów. Na zakup tego urządzenia Centrum Onkologii w Gliwicach otrzymało 7 milionów złotych. Szczegóły w nagraniu Kamila Jaska. 


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl