Jubileusz. Ogrzewanie.

Zespół Obrzędowy Grusza w Rzerzęczycach w gminie Kłomnice świętuje jubileusz 25-lecia działalności. Kultywuje tradycje i zwyczaje ludowe, a scenariusze obrzędów oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Ma w swoim repertuarze przedstawienia takie, jak: Majówka, Gaik, Dożynki dworskie, Imieniny u Ignaca czy Darcie pierza. Zespół nagradzany jest na przeglądach i konkursach. Jubilatów odwiedziła Izabela Czerczer.Choć w kalendarzu wciąż lato, pogoda jednak iście listopadowa. Deszcz, brak słońca i niskie temperatury dają się we znaki także mieszkańcom naszego regionu. Czy w mieszkaniach mamy już cieplej, sprawdzał reporter Radia Katowice Klaudiusz Chołota.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl