Apelowali o udział w wyborach.

fot. J. Krajewski/Radio Katowice

O liczny udział w niedzielnych wyborach apelowali dziś parlamentarzyści i kandydaci do Sejmu i Senatu z Podbeskidzia. 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości podsumowali przebieg kampanii. Ich zdaniem na ogół przebiegła spokojnie. Wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed zwrócił uwagę na liczny hejt w stosunku do wyborców jego ugrupowania oraz samych kandydatów serwowany przez politycznych oponentów.


Na nienawiść w sieci zwracał także uwagę wiceszef bielskiej rady miasta Przemysław Drabek dla którego bezpośrednie spotkania z ludźmi były natomiast miłe i rzeczowe.


Natomiast Grzegorz Puda, wiceszef resortu inwestycji i rozwoju zwrócił uwagę na profesjonalne materiały wyborcze. 'Wszyscy kandydaci, niezależnie od opcji zasługują w tej elekcji na pochwałę - mówił minister.


Tymczasem przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej na bielskim Rynku zaprezentowali dziś swoich kandydatów do parlamentu. Obecny był prezydent miasta Jarosław Klimaszewski oraz lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, który zachęcał do licznego udziału w głosowaniu. 'Cieszmy się wolnością i możliwością wyboru' - mówiła kandydatka do Senatu dr Agnieszka-Gorgoń Komor, która przypomniała, że jeszcze 30 lat temu takiej możliwości Polacy nie mieli. 

Autor: Jarosław Krajewski