Wybory. Bolid.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne i kontynuować będzie rządy przez najbliższe cztery lata. Ogólnopolskie wyniki wskazują na znaczną przewagę nad opozycją. Podobnie sytuacja ma się w województwie śląskim. Są jednak miejsca gdzie role się odwracają. Tak jest m.in. w Wiśle, gdzie Koalicja Obywatelska zdobyła ponad 55% głosów. Tematem wyborów zajął się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.Miejski Zespół Wyścigowy – Ustroński Bolid Elektryczny, to nazwa projektu, który jest realizowany w mieście od kilku lat. Rozpoczął się właśnie kolejny nabór młodzieży, której zadaniem będzie zbudowanie elektrycznego pojazdu wyścigowego. Przy atomowej taczce, czyli pierwszym bolidzie z Ustronia, zebrali się właśnie chłopcy w wieku 11-14 lat, by skonstruować kolejny. To zelektryzowało naszego reportera, Andrzeja Ochodka.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl