Zielona ręka. Żłobek w Koniecpolu.

200 tysięcy uczestników chce zgromadzić bielska fundacja ARKA w Programie Edukacji Ekologicznej "Zielona Ręka".

Dają sobie na to kilka miesięcy – do wiosny przyszłego roku, potem ruszają w Polskę by edukować, wychowywać, sadzić drzewa czy wieszać budki lęgowe dla ptaków. Preludium było w Bielsku-Białej, gdzie zielone dłonie – symbol akcji – zawisły po raz pierwszy na Placu Chrobrego. Potem były krzyki, stuki i poważne treści, które zarejestrował mikrofonem nasz reporter.


W Koniecpolu budowany jest pierwszy w gminie żłobek.

To ważna i bardzo potrzebna w gminie inwestycja, która ułatwi młodym mamom powrót do pracy. Opiekę znajdzie w nim 19 dzieci. Na tę inwestycję gmina Koniecpol otrzymała 570 tysięcy złotych dofinansowania w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Maluch+. 2019". 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl