Król i... kluski. Juwenalia. Tąpnięcie.

Przyjechali, by odetchnąć od trudów choroby w naturalnej scenerii Beskidu Śląskiego. W Ustroniu, ponad 40 podopiecznych Fundacji ISKIERKA wraz z rodzicami i opiekunami, uczestniczy w grach i zabawach. Ma to im, choć na chwilę, dać zapomnieć o chorobie nowotworowej. Główną atrakcją dzisiejszego dnia było wspólne lepienie klusek śląskich z udziałem szefa kuchni i gościa specjalnego, Jarosława Boberka, najlepszego polskiego aktora dubbingowego, znanego m.in. z kultowej postaci Króla Juliana w „Pingwinach z Madagaskaru”. Świadkiem wspaniałej zabawy był nasz reporter, Andrzej Ochodek.


 

juwenalia14wielgus_5_120Katowice są od dziś miastem studentów. Po wielu miesiącach nauki, chodzenia na wykłady czy ćwiczenia, żacy wreszcie mogą się odstresować przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną. Barwny korowód, który przemknął ulicami stolicy województwa śląskiego rozpoczął święto wszystkich studentów – Juwenalia Śląskie, które potrwają w Katowicach do soboty. Wszystkiemu przyglądał się Marcin Wielgus.


 

Wczoraj wieczorem zatrzęsło miastami naszego regionu. Mieszkańcy mieli namiastkę małego trzęsienia ziemi. Wszystko za sprawą wstrząsu podziemnego, do jakiego doszło w kopalni Wujek-Ruch Śląsk w Katowicach. Tąpnięcie miało miejsce 220 metrów pod ziemią. Na szczęście nie spowodowało, żadnych zagrożeń. Katowicki Holding Węglowy, w którego kopalni doszło do silnych wstrząsów, obiecuje pokryć ewentualne straty materialne wywołane wczorajszym zjawiskiem. Dlaczego dochodzi do tak silnych wstrząsów? Gdzie były odczuwalne? Czy można przestraszyć się takiego zjawiska? Tematem podziemnych wstrząsów zajęła się Aleksandra Gruszczyńska.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl