Katowice Airport z nowym wozem strażackim. Debata o otyłości. Emil Walesa.

O nowy wóz wzbogaciła się jednostka straży pożarnej na lotnisku w Pyrzowicach. Czym się charakteryzuje i do czego jest wykorzystywany - o tym opowiedział naszej reporterce Stanisław Zgajewski, dowódca zmiany.

Oprócz tego lotniskowi strażacy dysponują jeszcze innymi pojazdami - typowo lotniskowymi panterami - których próżno szukać w miejskich czy powiatowych komendach straży pożarnej. Krzysztof Urbańczyk i Sławomir Jagiełło, strażacy z lotniska, zabrali naszą reporterkę na przejażdżkę obydwoma wozami tak, by mogła porównać ich parametry. Jak mówi, to była prawdziwa jazda bez trzymanki, która zaczęła się w... nietypowym miejscu.


Dziś rano w studiu koncertowym Radia Katowice odbyła się pewna debata. Debatowały dzieci z okolicznych szkół, ale debatowali również eksperci.

Przedmiotem rozmów był problem otyłości wśród młodych ludzi i związane z nim ryzyko. Rozmowę moderowała Gabriela Kaczyńska, autorka cyklu audycji edukacyjnych "Wyważony Temat". A z gośćmi debaty - małymi i dużymi - porozmawiał Samuel Baron.


Przed 1 listopada odwiedzamy z Eweliną Kosałką-Passią groby powstańców śląskich. Spośród ponad 60 tysięcy walczących powstańców wiemy tylko, gdzie znajduje się zaledwie 147 mogił walczących o Śląsk.

Dziś przypominamy postać Emila Walesy – chorzowianina.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl