Komplet punktów Aluron Virtu CMC w pierwszym domowym spotkaniu
30.10.2019
23:43:00

Jurajscy Rycerze pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:1 w pierwszym domowym meczu sezonu 2019/2020!

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy, którzy zaczęli budować przewagę po dwóch punktowych blokach Marcina Kanii, powiększyli ją po dwóch asach Mateusza Malinowskiego i już do końca nie stracili koncentracji nawet na moment.

Po pięciominutowej przerwie Indykpol AZS wrócił do gry i postawił znacznie trudniejsze warunki. Po raz kolejny w kluczowym momencie włączył się jurajski blok. Najpierw Marcin Kania, a następnie Łukasz Swodczyk zatrzymali rywali i dzięki temu nasza drużyna odskoczyła na trzy punkty. Świetne zagrywki Wojciecha Żalińskiego pozwoliły jednak gościom odrobić straty. Olsztynianie byli skuteczniejsi w ostatnich piłkach i wygrali do 24.

Wyraźnie rozpędzeni goście stawiali Jurajskim Rycerzom coraz silniejszy opór. Tym razem to Paweł Woicki kąsał swoimi serwisami przyjmujących Aluron Virtu CMC. Na szczęście nadal bardzo dobrze działał blok i to on pozwolił odskoczyć na 18:15, a później asem poprawił Mateusz Malinowski i set był praktycznie rozstrzygnięty.

Czwarta partia miała podobny przebieg do poprzedniej. Goście z Olsztyna znowu przez długi czas dotrzymywali kroku Jurajskim Rycerzom, ale w końcowym etapie seta nasi siatkarze ponownie byli skuteczniejsi i zwyciężyli 25:23. Tym samym komplet punktów został w Zawierciu!

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:16, 24:26, 25:21, 25:23)

Skład: Masný, Waliński, Kania, Malinowski, Ferreira, Swodczyk, Koga (L) oraz Dosanjh, Penczew, Gawryszewski