Sztolnia z nagrodą. Prace na cmentarzu.

Rewitalizacja Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu została uhonorowana nagrodą Dziedzictwa Europejskiego w kategorii konserwacja. Jury doceniło unikatowe w skali Europy  podziemne wyrobiska o łącznej długości przekraczającej 5km. Nikomu innemu nie udało się zrewitalizować takich przestrzeni pod centrum dużego miasta. Miejsce odwiedził reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. 


 

W podczęstochowskim Olsztynie rozpoczęły się prace remontowo-konserwatorskie na cmentarzu wojennym nazywanym " Miejscem Straceń". W sosnowym lesie  przy drodze Olsztyn - Kusięta znajduje się osiemnaście zbiorowych mogił, w których spoczywa prawie 2 tysiące zamordowanych Polaków,  ofiar zbrodni dokonanych przez hitlerowców. Na cmentarzu  czyszczone i naprawiane są płaskorzeźby, nagrobki, alejki oraz wymieniane są rabaty. Na prace, które potrwają do grudnia  gmina Olsztyn otrzymała dofinansowanie  z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Więcej w relacji Izabeli Czerczer


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl