Piłka nożna - Ekstraklasa - Górnik zremisował z Piastem w derbach Śląska

fot.M.Masiarek/Radio Katowice

Górnik Zabrze zremisował z Piastem Gliwice 1:1 (0:0) w meczu 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

W 51. minucie piłkę do swojej bramki skierował obrońca Górnika Przemysław Wiśniewski. Pięć minut później wyrównanie dał gospodarzom Szymon Matuszek.

- To było ciekawe spotkanie dla kibiców i do końca było dużo emocji - powiedział Waldemar Fornalik na pomeczowej konferencji prasowej.

- Mamy remis. Nie mówię, czy to zasłużony wynik, czy też nie. Mieliśmy okazje, żeby zdobyć drugiego gola. Chodzi tutaj o Piotra Parzyszka, Patryka Tuszyńskiego czy Gerarda Badię. Górnik też miał sytuację, po której był spalony i decydowało kilkadziesiąt centymetrów. To było ciekawe spotkanie dla kibiców i do końca było dużo emocji - dodał.

- Chcieliśmy takich okazji stworzyć sobie cztery lub pięć, a nie jedną, bo trzeba dać sobie szanse. To właśnie za to jesteśmy na siebie źli - przyznał Marcin Brosz na pomeczowej konferencji prasowej.

W tym spotkaniu padły tylko dwie bramki, choć okazji do zdobycia kolejnych nie brakowało z obu stron. - Dla nas kluczowe było ostatnie 25 minut. Wiedzieliśmy, że zrobi się wtedy więcej miejsca na boisku i będziemy mogli to wykorzystać - powiedział opiekun Trójkolorowych.- Nie ma powodu do rozpaczy. To był ciężki mecz z Górnikiem, derby, punkt trzeba szanować. Spotkanie to jest już za nami, szkoda, że nie udało się wygra - ocenił po derby końcowym gwizdku Piotr Malarczyk, zawodnik Piasta Gliwice

- To trzeci mecz z rzędu u siebie bez zwycięstwa. Brakuje nam zwycięstw. - powiedział po meczu bramkarz Górnika Zabrze Martin Chudy.

/mm/mat.pras./