Centrum przesiadkowe. Wymiana zniczy. Walka z dopingiem. Bocianie gniazda.

Jego realizacja opiewała na kwotę blisko 18 milionów złotych - mowa o Centrum Przesiadkowym w Pszczynie, które dziś zostało otwarte. To największa inwestycja w historii powiatu. A co dokładnie powstało w jej ramach sprawdzała podczas dzisiejszej uroczystości Katarzyna Herbuś.


 

Przy częstochowskim Cmentarzu Komunalnym stanęły regały, na których można zostawiać niepotrzebne znicze. Akcja ma charakter proekologiczny i społeczny. Zorganizowano ją w Częstochowie po raz pierwszy i od razu spotkała się z pozytywnymi ocenami odwiedzających cmentarz. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.


 

Przez najbliższe trzy dni Katowice staną się stolicą globalnej walki z dopingiem w sporcie. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym jutro rozpocznie się Światowa Konferencja Antydopingowa. Tadeusz Musioł.


 

Podobno szczęśliwy dom, gdzie boćki są. W wielu stronach nadal mówi się, że bociany zakładają gniazda w gospodarstwach dobrych i porządnych ludzi. I do tego w miejscach bezpiecznych, gdzie nie biją pioruny. Gorzej, jak same gniazda - z powodu wielkości i złego stanu - zaczynają stwarzać zagrożenie. Ale i z tej sytuacji jest wyjście! W regionie rozpoczęły się właśnie prace renowacyjne bocianich gniazd zlecone przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach. Nowa platforma pod gniazdo stanęła m.in. w Gliwicach. Prace śledziła Marta Dobrowolska.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl