WADA- podsumowanie. Trudności pacjentów. Elektryczne hulajnogi coraz popularniejsze.

W Katowicach zakończył się Kongres Światowej Agencji Antydopingowej. Przez trzy dni delegaci dyskutowali o walce ze stosowaniem przez sportowców środków niedozwolonych. Podsumowaniem rozmów było wypracowanie tzw. Deklaracji Katowickiej. Po Kongresie z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką rozmawiał Tadeusz Musioł.


Katowicka konferencja była piątą w historii Światowej Agencji Antydopingowej. Kolejna odbędzie się za sześć lat.

Śląskie Centrum Chorób Serca to w Polsce wiodący ośrodek leczący schorzenia kardiologiczne i nie tylko. Codziennie dociera tam kilkaset pacjentów i odwiedzających. Jednak aby dojść do tego jednego z ważniejszych szpitali w naszym kraju, trzeba iść kilkaset metrów pod górę. Ten dystans bywa szczególnie uciążliwy dla chorych, którzy do ŚCCS docierają autobusem. Dlaczego zaraz obok tak ważnego ośrodka nie ma przystanku autobusowego? I dlaczego w tej kwestii nie można niczego zrobić od 2012 r.? Sprawdzała Klaudia Matuszna.


Coraz popularniejsze w dużych miastach stają się elektryczne hulajnogi. Dla jednych jest to niezła rozrywka, a innym służą jako środek transportu. Nie wszyscy jednak należą do zwolenników tej formy komunikacji. Jak jest w Katowicach, gdzie hulajnogi pojawiły się w maju 2019 roku sprawdzał Klaudiusz Chołota.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl