Dokarmianie ptaków. Nadwaga dzieci.

"Dokarmiaj z głową!" Pod tym hasłem pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach edukowali najmłodszych.

Podczas spaceru przy sosnowieckich Stawikach, przedszkolaki uczyły się, jak można pomóc ptakom podczas najtrudniejszej dla nich pory roku.


O tym, czym jest nadwaga i co robić, by jej uniknąć, debatowali najmłodsi w Polskim Radiu Katowice.

Spotkanie z dziećmi i ekspertami poprowadziła autorka cyklu audycji edukacyjnych poświęconych nadwadze i otyłości, dziennikarka Gabriela Kaczyńska. Przedszkolaki z województwa śląskiego miały wiele pomysłów, jak żyć zdrowo i szczęśliwie.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl