Kalendarz Śląskiej Izby Lekarskiej. Drony nad wysypiskiem. Marek Perepeczko na muralu.

W miniony weekend Śląska Izba Lekarska w Katowicach zamieniła się w... studio fotograficzne. Powstawał tam bowiem niezwykły kalendarz z jeszcze bardziej niezwykłymi modelkami.

Na ten niecodzienny plan fotograficzny wybrała się nasza reporterka, Joanna Opas, i to właśnie z jej nagrania dowiedzą się Państwo, o co w tym wszystkim chodzi.


Jak zapobiec pożarom w składowiskach odpadów? Jak na nowo wykorzystać zrekultywowane tereny? Takie dane uzyskać możemy dzięki bezzałogowym statkom powietrznym, czyli dronom.

Pionierskie testy przeprowadzono dziś w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Katowicach. Składowisko z mikrofonem odwiedził Łukasz Szwej.


W Częstochowie powstaje mural poświęcony Markowi Perepeczce.

Wizerunek aktora w jego słynnej roli Janosika powstaje na ścianie bloku przy ul. Staszica w centrum Częstochowy. To inicjatywa Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl